Nieuwsbrief Januari 2024.

Header nieuwsbrief desktop 1368x475
Laurens Lyceum_nieuwsbrief oktober_actueel

Thuis of in de kluis

Dinsdag 9 januari 2024 starten we met een nieuw beleid rond mobieltjes. Dit beleid is gericht op het terugbrengen van prikkels, het voorkomen van verslaving en natuurlijk: aandachtiger leren. Zoals bij elke verandering kent ook deze introductie een opstartfase die wellicht met wat kinderziektes gepaard gaat. We hopen dat alle ouders en verzorgers ook thuis een positieve bijdrage aan dit beleid zullen leveren.

Dinsdag 9 januari 2024 starten we met een nieuw beleid rond mobieltjes. Dit beleid is gericht op het terugbrengen van prikkels, het voorkomen van verslaving en natuurlijk: aandachtiger leren. Zoals bij elke verandering kent ook deze introductie een opstartfase die wellicht met wat kinderziektes gepaard gaat. We hopen dat alle ouders en verzorgers ook thuis een positieve bijdrage aan dit beleid zullen leveren.

Maria en Conchita

Laurens Lyceum_nieuwsbrief oktober_schoolplan

Maria en Conchita

Als gezonde school vinden wij een schone leeromgeving belangrijk. Elke schooldag van 16.00 tot 20.00 zetten onze trouwe schoonmaaksters, Maria en Conchita zich hiervoor in. Conchita doet dit nu al 10 jaar en Maria al ruim 25 jaar op het Laurens. 

Open dag

Op woensdag 24 januari organiseren wij onze jaarlijkse Open dag (15.00-17.00 en 19.00-21.00) en werken daarom met een minirooster. We verwachten honderden leerlingen met hun ouders. Het Laurens is er weer klaar voor en hoopt het komend schooljaar met 180 bruggers te kunnen starten. We willen de groepsgrootte klein houden en streven naar acht mentorgroepen, met ongeveer 23 (max. 25) leerlingen per mentorgroep.

Open dag

Op woensdag 24 januari organiseren wij onze jaarlijkse Open dag (15.00-17.00 en 19.00-21.00) en werken daarom met een minirooster. We verwachten honderden leerlingen met hun ouders. Het Laurens is er weer klaar voor en hoopt het komend schooljaar met 180 bruggers te kunnen starten. We willen de groepsgrootte klein houden en streven naar acht mentorgroepen, met ongeveer 23 (max. 25) leerlingen per mentorgroep.

Profielkeuze in de klas

Laurens Lyceum_nieuwsbrief oktober_schoolplan

Profielkeuze in klas 3

Op 20 december 2023 volgden onze derdeklassers proeflessen in twee bovenbouwvakken. Ze mochten de twee vakken zelf kiezen. De lessen gaven de leerlingen de gelegenheid om te ervaren wat elk vak in de bovenbouw te bieden heeft en wat het vak van onze leerlingen vraagt. In de week van 22 januari (uiterlijk 29 januari) vullen de derdeklassers hun voorlopige profielkeuze in. Dit gebeurt in Zermelo. Voorafgaand geven vakdocenten een advies in Magister. De betrokken ouders krijgen hierover natuurlijk nog bericht van onze decanen en/of mentoren.

Laurens Lichtjesmarkt

Laurens Lyceum_nieuwsbrief oktober_schoolplan

Laurens Lichtjesmarkt

Net voor de kerstvakantie, op vrijdag 22 december, organiseerden wij onze traditionele Lichtjesmarkt. Het was hartstikke gezellig en zeer druk. Er werd bovendien € 2.195 opgehaald en dat gaat naar het goede doel. We hebben dit jaar gekozen voor Jeugdfonds Sport en Cultuur. Voor meer info kunt u hier de webpagina bekijken.

The Gym?

Laurens Lyceum_nieuwsbrief oktober_schoolplan

The Gym?

Het Laurens gaat de sportieve en gezonde kant op. We introduceren komend schooljaar het sportvak BSM in de bovenbouw. We werken al samen met HCR en gaan dat ook doen met de Rotterdamse Rugby Club. Daarbij overwegen we in de komende zomervakantie het Rondium om te bouwen tot een serieuze Gym, waarin ook LO gegeven wordt. Dat wordt een spectaculaire make-over. Bezoek onze Instagram voor een eerste indruk.